אורולוג פרטי – התמחויות וטיפולים מיוחדים

אורולוג הוא רופא מומחה בתחום האורולוגיה אשר מתמחה בכל הבעיות והמחלות הקיימות בגברים, בנשים בדרכי השתן. אחת האבחנות החשובות ביותר שיש לבצע היא בין אורולוג פרטי לאורולוג הפועל בשירות הציבורי – ובעיקר דרך קופות החולים או בתי החולים. במאמר הבא נציג את המאפיינים והיתרונות של הפנייה למגזר הפרטי ונסביר לכם מהם בדיוק המצבים בהם כדאי לכם לשקול זאת באופן חיובי.

במה מטפל אורולוג פרטי?

תחום האורולוגיה רחבה בכל קנה מידה, ובהתאם לכך תחומי העיסוק של אורולוגיים פרטיים. קודם כל חשוב לבדוק האם האורולוג מטפל רק בגברים או בנשים (וכמובן שגם להיפך), או בשני המינים: הסיבה היא שמערכות הרבייה והפוריות שונות בצורה משמעותית בין גברים לנשים. ברמה הכללית מאוד, הנה כמה מהמצבים הרפואיים המרכזיים אותם מאבחן ומטפל אורולוג פרטי:

לייעוץ ותיאום תור השאירו פרטים

מדוע דווקא אורולוג פרטי?

כפי שאפשר להסיק מהסקירה הדי כללית שהובאה מעלה, מחלות הקשורות בתחום האורולוגיה עלולות לגרום לפגיעה של ממש ולהשפיע בצורה ניכרת על איכות החיים של החולה. לעתים, מצבים אלה יכולים להסתבך עד לכדי מחלה כרונית או סכנת חיים במלוא מובן המילה. הבעיה הופכת למורכבת כאשר מתעלמים מהבעיה או דוחים את הטיפול בה "עד יעבור זעם" (ולרוב, הוא לא עובר). מכיוון ומדובר באזורים מאוד אינטימיים הן בגופה של האישה והן בגופו של הגבר, יש לא מעט אנשים שנמנעים מללכת לרופא ולחשוף את המצבים הרפואיים מהם הם סובלים.

אחרי שמבינים מדוע חשוב להיעזר באורולוג, יש להבין מהם המעלות של המסגרת הפרטית. היתרון החשוב והמרכזי ביותר בפניה לאורולוג פרטי הוא היחס האישי שאנו מקבלים מהמומחה. בקופות החולים לכל מטופל מוקצב זמן מסוים, לעומת זאת הרפואה הפרטית ברובה מציעה יסודיות, מקצועיות לצד התייחסות לכל מטופל ומטופלת באופן המוקפד ביותר. אורולוג פרטי ייתן מענה מלא לשאלות ויתייחס בצורה אישית וספציפית למטופל. יש בכך סבירות גבוהה להגדלת טיב ומקצועיות הטיפול.

טכנולוגיה ושיטות חדשניות

יתרון נוסף ולא פחות חשוב בא לידי ביטוי מבחינה טכנולוגית. תחום האורולוגיה הוא אחד המתקדמים אבל גם המורכבים בקשת הרפואית. הוא עבר שינויים של ממש בשנים האחרונות, כאשר קיימים מגוון של בדיקות ושיטות טיפול ייחודיות. הבעיה היא שרובן עדיין לא נכנסו לרפואה הציבורית, כגון ביופסיות היתוך לאבחון סרטן הערמונית, טיפולים פוקאלים לסרטן הערמונית, נאנונייף, טיפולים חדשניים לסרטן בכליות ועוד. לכן אם פונים לאורולוג פרטי שכן עוסק בתחומים אלו, ניתן לקבל טיפולים מתקדמים ברמה אחרת. כאשר אתם בוחרים ללכת לכל אורולוג פרטי או אורולוג מומחה, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם נהנים ממכשור ברמה הכי גבוהה ומתקדמת שיש. מכשור זה הרבה פעמים יכול לקצר תהליכים, לשקף את תוצאות המצב בצורה הטובה והמדויקת ביותר ובמקרים של התערבות כירורגית גם להפחית את הסיכון לזיהומים ולקצר את זמן ההחלמה בצורה משמעותית.

עוד חשוב להזכיר את נושא הזמינות. כידוע, אחת הרעות החולות של מערכת הרפואה הציבורית בישראל היא המחסור בכוח אדם ובציוד, בחלק גדול מהתחומים, המביא לזמני המתנה ארוכים שיכולים להימשך כמה חודשים (אם לא שנים). במקרה של בעיות אורולוגיות, התרחשות של מקרה כזה היא מצב מסוכן במלוא מובן המילה. למרות שלכל מטפל פרטי יש את המאפיינים משלו, בדרך כלל הזמינות שלו גבוהה הרבה יותר מאשר המערכת הציבורית בישראל. הרפואה הפרטית מאפשרת זמינות גבוהה יותר ולכן תוך מספר ימים, תוכלו לקבוע תור לאורולוג פרטי.

אורולוג פרטי

השלבים בביקור אצל אורולוג פרטי

בשלב הראשון תספרו לרופא את הבעיות מהן אתם סובלים ואת התסמינים המלווים אתכם בתקופה הנוכחית.

כאשר קיימות תוצאות של בדיקות שכבר ביצעתם, הרופא יעיין בהן. אם לא, סביר להניח שתשלחו למספר בדיקות. אצל חלק מהמומחים ניתן יהיה לבצע חלק ניכר מהבדיקות במרפאה. הייעוץ כולל גם בדיקה גופנית, איסוף מידע ופרטים על ההיסטוריה הרפואית שלכם, אבחון ולעתים ביצוע בדיקות נוספות מורכבות יותר כמו אולטרה סאונד וביופסיה. יש כיום שיטות מתקדמות מאוד לביצוע המלאכה, כשדוגמה מובהקת היא ביופסיה פיוז'ן המהווה מעין שילוב בין אולטרה סאונד לבדיקת CT – מה שמגדיל את רמת הדיוק של הבדיקה וכתוצאה מכך את דרגת היעילות שלה. פיתוחים מהסוג הזה יהיו בתחום עיסוקם של אורולוגים פרטיים מהשורה הראשונה בלבד.

לאחר האבחון מגיע שלב הטיפולים, המבוסס פעמים רבות על בניית תוכנית טיפולים בהתאמה אישית. בשלב זה, לאחר שהאורולוג יקבל את כל הממצאים ויבין בדיוק ממה אתם סובלים, הוא יוכל להתאים עבורכם תכנית טיפול ייעודית או להפנות אתכם לתור אצל אורולוג אונקולוג במקרה הצורך.

ועוד נקודה חשובה: יש הסבורים כי עלויות הטיפול באופן פרטי תהיינה בהכרח יקרות משמעותית מאשר טיפול במסגרת הציבורית. למרות שכן יש סיבות שעשויות להסביר את הפער הזה, כפי שראיתם מעלה, הקביעה הזו לא בהכרח נכונה בכל מאת האחוזים. הסיבה היא שאם יש לכם ביטוח פרטי, סביר להניח שתוכלו לקבל החזר מלא על ייעוצים, בדיקות או תהליכים כירורגיים גם במסגרת הפרטית. מומלץ לבדוק זאת לפני עם הסוכן הביטוח שלכם, מכיוון שיש כאן פוטנציאל לחיסכון של אלפי או אפילו עשרות אלפי שקלים.

ד"ר אורי לינדנר
ד"ר אורי לינדנר

מומחה לאורולוגיה אונקולוגית, סגן מנהל מחלקה ומנתח במרכז רפואי קפלן. וכן, אורולוג כירורג פרטי במדיקל סנטר הרצליה. ד"ר לינדנר הינו מן החלוצים והמובילים בישראל את שיטת ביופסיית ההיתוך לאיתור סרטן הערמונית.