הכירו: אורולוג – במה הוא מטפל? וכיצד תדעו אל מי לפנות?

אחת ההתמחויות החשובות בעולם הרפואה היא אורולוגיה. תחום זה עוסק במערכות השתן והרבייה, ששלובות זו בזו מבחינה אנטומית ומשפיעות אחת על השנייה באופן ישיר. אורולוג מומחה יכול לטפל במגוון בעיות, ובשורות הקרובות תבינו מתי כדאי להיעזר בשירותיו, וכיצד לזהות איש מקצוע איכותי שכדאי לפנות אליו ללא חשש.

לייעוץ ותיאום תור השאירו פרטים

במה מטפל אורולוג מוסמך?

ובכן, אורולוג מוסמך יכול לטפל במגוון בעיות הקשורות לכליות, שלפוחית השתן, האשכים, צינורות מעבר הזרע, בלוטת הערמונית, בלוטת האדרנל ואיברי המין. הוא עושה זאת באמצעות מגוון רחב של שיטות וטכנולוגיות אבחון, טיפוולים תרופתיים, טיפולים פולשניים, לא-פולשניים או זעיר-פולשניים. ישנם גם רופאים נוספים שיכולים לטפל באיברים אלו, אך  מנקודת מבט אחרת. למשל, האורולוג מטפל במגוון רחב של בעיות של הפין אך לא במחלות עור שלו (לשם כך יש להגיע אל רופא עור). גניקולוג מטפל באיברי המין הנשיים אך אף הוא, אינו קשור לתחום האורולוגיה.

 

בנוסף חשוב לדעת כי למרות שכל האורולוגים מוסמכים לטפל בכל בעיה הקשורה בתחום זה, עדיין ניתן למצוא אורולוגים שבחרו להתמקד באחד מתתי התחומים של האורולוגיה ולהציע את הרמה הגבוהה ביותר בו. כך למשל, ניתן למצוא אורולוגים שבחרו להתמחות בכל מה שקשור לערמונית, שלפוחית השתן, גידולים שפירים או ממאירים, חסימות, ביצוע ופיענוח דימות ועוד. התמחויות נוספות כוללות אורולוגיית ילדים, אונקולוגיה במערכת האורולוגית, נוירואורולוגיה (לבעיות אורולוגיות שנובעות מבעיות עצביות) ועוד.

 

כיצד מזהים אורולוג מומלץ?

בבואכם לחפש אחר אורולוג מומלץ, רצוי כי תשימו לב למספר קריטריונים:

  • בעל קליניקה פרטית – אנשי המקצוע המובילים בתחום ינהלו בדרך כלל מרפאה פרטית משלהם. בקליניקה שכזאת אף תוכלו לקבוע תור "מהיום למחר" ולהימנע ממתח מיותר.
  • נושא משרה ציבורית – העדיפות היא לבחור באורולוג אשר בנוסף לקבלת מטופלים בקליניקה הפרטית שלו אף מחזיק בניסיון מקצועי בבית חולים גדול, עדיף בתפקיד ניהולי. הדבר מומלץ ביותר משום שהדבר מצביע על אורולוג בעל ניסיון עשיר.
  • מעורבות במחקר – חלק מהרופאים האורולוגים הינם פורצי דרך במחקרים, זיהוי ופיתוח שיטות חדשות בתחום. הדבר שמור לאנשי המקצוע המובילים של התחום ויספק לכם שקט נפשי.
  • עבודה עם כל או רוב קופות החולים – כדי שתוכלו ליהנות מהטיפול המתקדם ביותר שיש בסבסוד קופות החולים.
  • עבודה בשיטת חדשניות – איש מקצוע מוביל יהיה מעורה בכל השיטות החדשניות הקיימות וישתמש בהן, דוגמת ניתוח ערמונית בלייזר ירוק, ביופסיית היתוך לגילוי סרטן הערמונית ועוד.

רופא אורולוג – בשביל השקט הנפשי שלכם

כפי שבוודאי הבנתם, רופא אורולוג מומחה ומנוסה הוא בדיוק האיש אתם צריכים לחפש. יכולת אבחון גבוהה ומדוייקת, אפשרויות טיפול רבות ומגוונות ויישור קו עם כל החידושים של התחום – כל אלו יכולים לבצע מהפך בחייכם ולספק לכם בריאות טובה ושקט נפשי רב בכל בעיה אורולוגית שתצוץ.

 

לייעוץ ותיאום תור השאירו פרטים

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *