רופא אונקולוג סרטן כליה לגידולים בכליה

במה מטפל אונקולוג סרטן כליה?

גידולים סרטניים בכליות נחשבים לנפוצים יותר בקרב גברים מאשר בקרב נשים, ולרוב יפגעו בכליה אחת בלבד. קרוב ל-90% מהגידולים הסרטניים בכליה ישתייכו לסוג RCC (סרטן תאי הכליה Renal Cell Cancer,), אשר אליו מקושרים תתי-סוג שונים שהנפוץ ביותר בהם (בכ-85% מהמקרים) הוא Clear cell renal carcinoma (סרטן תאים בהירים). סוגי גידולים סרטניים אחרים העלולים להופיע בכליה כוללים סרטן פפילרי (Papillary), סרטן כרומופובי (Chromophobe carcinoma) ואף גידולי סרטן כליה של הצינורות המאספים (Collecting duct carcinoma). גישת הטיפול המקובלת כיום בארץ ובעולם דוגלת בהסרתם של הגידולים על ידי אונקולוג סרטן כליה, אם בדרך של כריתת כליה רדיקאלית (במקרים בהם הגידול גדול ממוקם כך שלא ניתן להסירו בכריתה ממוקדת) ואם בניתוח חלקי לכריתת הכליה (בגידולים שקטנים מ-4 ס"מ או כאלה הממוקמים במקום נוח להסרה).

לייעוץ ותיאום תור השאירו פרטים

 

רופא סרטן כליה

אונקולוג סרטן כליה הוא איש המקצוע שילווה את המטופל לאורך כל הדרך, משלב הגילוי, דרך הניתוח הנדרש (סוג הניתוח ייקבע בעצה אחת עם רופא סרטן כליה) ועד להחלמה ולחזרה לחיים השוטפים. מאחר וכיום, את סוג הניתוח הנדרש במקרים של סרטן בכליה, מכתיבים לא רק סוג הסרטן ומיקומו, אלא גם שיקולים מקצועיים-רפואיים נוספים, קיימת חשיבות מרובה לבחירת אונקולוג סרטן כליה, שיידע להציג בפני המטופל את כל האפשרויות הרלוונטיות לגבי המקרה הספציפי שלו. בנוסף למקצועיות, מאחר שאנחנו עוסקים במטופלים אנושיים, אשר כרגע מצויים בנקודה פחות טובה של חייהם, חשוב מאד גם לבחור אונקולוג סרטן כליה אמפאטי, המסוגל לשוחח עם המטופל בגובה העיניים ולהוות פרטנר אמיתי לתהליך שעתיד לעבור המטופל.

 

מדוע חשוב הפן האנושי בבחירת אונקולוג סרטן כליה?

גילויו של גידול סרטני מכל סוג שהוא, כגון גידול בכליה, נופל על האדם כרעם ביום בהיר. בין אם הוא בדיוק סיים לשלם את המשכנתא, הילדים עזבו את הבית והוא תכנן לצאת לחופשה, או, סתם, חי חיים שגרתיים למדי, אף אחד מאיתנו לא מתכנן לעצמו "סרטן". לכן, התגובה הראשונה תהיה פחד, פחד מהבלתי נודע. במצב כזה, למרות שאדם שזה עתה "נזרק" למציאות חדשה ומפחידה, יחוש צורך בעזרתו של רופא בעל ידע וניסיון, הוא יזדקק גם למישהו, שקודם כל, יהיה אמפאטי דיו כדי להבין את המצב הרגשי שבו שרוי החולה החדש (הלם, בלבול, פחד, חוסר אמון וכד') ויהיה מסוגל להתנהל מולו במקצועיות מחד ובאנושיות, מאידך.

סרטן כליה

סרטן כליה, בדומה לכל סרטן אחר, משבש את מהלך חייו של האדם. הוא נוחת, לעיתים קרובות, ללא סימנים מוקדמים, וקובע עבור האדם החולה ועבור בני משפחתו מציאות חדשה ועובדות חדשות בשטח. חשוב מאד שבאותה מציאות חדשה המתגבשת מרגע הגילוי ילווה אתכם אונקולוג סרטן כליה מנוסה ומקצועי, לאחר ביקור ראשוני אצל רופא אורולוג, שיאפשר לכם לעבור את התקופה הקשה במינימום זעזועים וכאב.

 

לייעוץ ותיאום תור השאירו פרטים

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *