רופא אונקולוג סרטן כליה לגידולים בכליה

במה מטפל אונקולוג סרטן כליה?

גידולים בכליות יכולים להיות סרטניים, גידולים טבים וממצאים ציסטיים.

סרטן הכליה מהווה כ- 3% מכלל הגידולים הסרטניים שמאובחנים, בארה"ב מאבחנים כ- 64,000 מקרים חדשים של סרטן הכליה בשנה ובאירופה כמעט 100,000 מקרים בשנה.

לייעוץ ותיאום תור השאירו פרטים

סרטן הכליה שכיח יותר גברים מנשים, עישון והשמנת יתר. יש סרטן כליה משפחתי אך מהווה רק 5% מכלל מקרי הסרטן.

סרטן הכליה, לרוב, אינו גורם לתסמינים ומתגלה באקראי בעקבות ביצוע בדיקת דימות לבטן או ללכליות.

חשוב לציין כי לא כל גוש בכליה בסיטי הוא ממאיר, ככל שהגידול קטן יותר סיכוי גדול יותר שהוא אינו ממאיר, בגידולים קטנים מ- 2 ס"מ סיכוי של 40% שמדובר בממצא טוב. הכירו את תפקידיו של אונקולוג סרטן עליה.

 

רופא סרטן כליה

אורולוג אונקולוג סרטן כליה הוא איש המקצוע שילווה את המטופל לאורך כל הדרך, משלב הגילוי, דרך הניתוח הנדרש (סוג הניתוח ייקבע בעצה אחת עם רופא סרטן כליה) ועד להחלמה ולחזרה לחיים השוטפים. כיום, למרות התקדמות ניכרת בטיפולים כימותרפיים וביולוגים, עדיין כריתה של סרטן הכליה מהווה הסיכוי הטוב ביותר להחלמה.

קיימת חשיבות מרובה לבחירת אורולוג אונקולוג לטיפול בסרטן הכליה, שיידע להציג בפני המטופל את כל האפשרויות הרלוונטיות לגבי המקרה הספציפי שלו.

 

מדוע חשוב הפן האנושי בבחירת אורולוג אונקולוג סרטן כליה?

גילויו של גידול סרטני מכל סוג שהוא, כגון גידול בכליה, נופל על האדם כרעם ביום בהיר. בין אם הוא בדיוק סיים לשלם את המשכנתא, הילדים עזבו את הבית והוא תכנן לצאת לחופשה, או, סתם, חי חיים שגרתיים למדי, אף אחד מאיתנו לא מתכנן לעצמו "סרטן". לכן, התגובה הראשונה תהיה פחד, פחד מהבלתי נודע. במצב כזה, למרות שאדם שזה עתה "נזרק" למציאות חדשה ומפחידה, יחוש צורך בעזרתו של רופא בעל ידע וניסיון, הוא יזדקק גם למישהו, שקודם כל, יהיה אמפאטי דיו כדי להבין את המצב הרגשי שבו שרוי החולה החדש (הלם, בלבול, פחד, חוסר אמון וכד') ויהיה מסוגל להתנהל מולו במקצועיות מחד ובאנושיות, מאידך.

אונקולוג סרטן כליה

סרטן כליה

סרטן כליה, בדומה לכל סרטן אחר, משבש את מהלך חייו של האדם. הוא נוחת, לעיתים קרובות, ללא סימנים מוקדמים, וקובע עבור האדם החולה ועבור בני משפחתו מציאות חדשה ועובדות חדשות בשטח. חשוב מאד שבאותה מציאות חדשה המתגבשת מרגע הגילוי ילווה אתכם אורולוג אונקולוג מנוסה ומקצועי, לאחר ביקור ראשוני אצל רופא אורולוג, שיאפשר לכם לעבור את התקופה הקשה במינימום זעזועים וכאב.

ד"ר אורי לינדנר
ד"ר אורי לינדנר

מומחה לאורולוגיה אונקולוגית, סגן מנהל מחלקה ומנתח במרכז רפואי קפלן. וכן, אורולוג כירורג פרטי במדיקל סנטר הרצליה. ד"ר לינדנר הינו מן החלוצים והמובילים בישראל את שיטת ביופסיית ההיתוך לאיתור סרטן הערמונית.