אורולוגים מומלצים – מה כדאי להכיר כדי לבחור אורולוג מומלץ באמת?

מחפשים אורולוג מומלץ? כך תעשו את זה נכון

עוד לפני שמבינים מהם הדגשים במציאת אורולוגים מומלצים, כדאי למפות את שדה המשחק בתוכו אנחנו פועלים. אורולוגיה קשורה למערכות השתן הן אצל גברים והן אצל נשים, ובכל מה שמתייחס למערכת הרבייה הגברית. התפקיד העיקרי של מערכת השתן הוא לסנן את הדם ולשמור עליה מחומרים רעילים. תהליך סינון הדם נעשה בעזרת הכליות.
שלפוחית השתן היא זו אשר אוגרת את הנוזלים וצינור השופכה המחובר אליה מוציא את הנוזלים מהגוף. אצל גברים מערכת השתן משולבת יחד עם איברי הרבייה ומכאן נולד הקשר בין שני התחומים. אורולוג מומלץ מומחה באיתור וטיפול בכל הבעיות הקשורות לאברי הרבייה הללו לרבות צינור הזרע, הערמונית, האשכים והפין. הוא יכול לאבחן ולהציע טיפולים מותאמים, באיכות ובמקצועיות גבוהים, ובכך אפילו להציל חיים.

לייעוץ ותיאום תור השאירו פרטים

מה בעצם עושה אורולוג?

בדרך כלל מגיעים לאורולוג כאשר חווים הפרעות בתהליך מתן שתן, שליטה במתן שתן, אבנים בדרכי השתן, דלקות חוזרות וזיהומים חוזרים בדרכי השתן.
אצל גברים בעיות זקפה ואין אונות, אצל נשים צניחה של האגן (בעיקר אחרי לידה) ובריחת שתן במאמץ. תחום נוסף בהם אורולוג מומחה מומלץ קשור בעיה של ערמונית מוגדלת ולנטייה של גברים לפתח את סרטן הערמונית.

הטיפול מבוסס על כמה שלבים, כשתחילת הדרך היא אבחון מקיף של הבעיה. לרוב קודם כל המטופל עובר תשאול על ידי האורולוג ולאחר מכן עוברים לבדיקה יסודית. לאחר מכן ברוב רובם של המקרים, כדי לקבל תמונה מלאה יותר, שולח אורולוג מומלץ את המטופל לבדיקת אורודינמיקה הבוחנת הפרעות השתנה מבחינה תפקודית. בדיקה נוספת מתבצעת באמצעות מצלמה אותה מחדירים לשלפוחית השתן. באמצעותה בודקים האם קיימת הפרעה מבנית בשלפוחית שיכולה לגרום להפרעות השתנה.

לרוב, בהתחלה ינסה האורולוג לטפל בבעיה דרך טיפולים שמרניים: למשל תרגילי פיזיותרפיה, נטילת כדורים המסייעים בחלק מהבעיות וכדומה. אם הטיפול נכשל או לא נעשה שיפור מהותי, יש כל מיני טיפולים שאפשר להתאים על פי הבעיה ממנה סובל המטופל. חלק מהטיפולים הם פולשניים, ויש מקרים בהם יש שצורך בביצוע ניתוח.

פרמטרים חשובים בבחירת אורולוגים מומלצים:

לכל אורולוג מומלץ יש את ההתמחות שלו

המטרה הראשון היא לבחור אורולוג שיתאים לצורך שלכם ולבעיה שאתם מתמודדים איתה במידה הרבה ביותר. על קצה המזלג, ניתן לחלק את תחומי הפעילות של כל אורולוג מומחה לכמה תתי תחומים:

  1. הפרעות בתפקוד המיני – אין אונות, הפרעות זיקפה, בעיות פוריות, ספירת זרע נמוכה
  2. אורולגיית נשים – בעיות במערכת השתן, זיהומים בדרכי השתן, דלקות בדרכי השתן, הפרעות ברצפת האגן, דליפת שתן ועוד
  3. אונקולגיה אורולוגית – פרוסטטה, סרטן הערמונית, סרטן בדרכי השתן, סרטן באשכים
  4. אנדו אורולוגיה – קשור לאבנים בדרכי השתן
  5. אורולוגיה כללית – מתמקדת בזיהומים ובהגדלה שפירה של הערמונית
  6. אונקולוגיית ילדים – טיפול בבעיות הקשורות למערכת השתן והרבייה אצל ילדים: בעיות הרטבה, דלקות וזיהומים במערכת השתן, מומים מולדים ועוד

חשוב לראות מהם ההתמחויות והניסיון של האורולוג בתחום הנתון. יכול להיות שתיתקלו באורולוג בעל שם עולמי בתת תחום מסוים בתוך עולם האורולוגיה, אבל כזה שהמקצועיות שלו בתחומים אחרים תהיה מוגבלת יותר (מסיבות ברורות).

אורולוגים מומלצים, אורולוג מומלץ

כך תמצאו אורולוגים מומלצים באמת

לאיתור וטיפול מהיר בבעיה אורולוגית יש חשיבות עצומה וחשוב להגיע מהר לייעוץ, הפניה לבדיקות וקביעת תכנית טיפול מתאימה. כפי שציינו קודם לכן, את האורולוג כדאי לבחור בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים ולהתייחס בתהליך הבחירה לרמת המקצועיות, הניסיון והוותק של האורולוג. כדאי לבחור באורולוגים שמקפידים לעמוד בחוד החנית בתחום, למשל בכל הנוגע לטכניקות האבחון או הטיפול שרק ממשיכות להתקדם משנה לשנה.

אורולוג מומלץ יידע לאבחן את הבעיה, להבין את הגורמים והסיבות הקשורים אליה, להפנות לבדיקות הנכונות ולקבוע תכנית טיפול מתאימה שתסייע לטפל בבעיה עד לכדי העלמה שלה. ניתן במקרים רבים להתרשם מהידע שלו כבר במעמד השיחה הראשונית והפגישה, מכיוון שאורולוגים מהשורה הראשונה יוכלו להעניק למטופלים שלהם את התחושה שהם נמצאים בידיים טובות כבר בנקודת ההתחלה. זו הסיבה לכך שחוות דעת והמלצות יכולות ללמד אתכם לא מעט על מידת המקצועיות של האורולוג וכדאיות הפנייה אליו.

ד"ר אורי לינדנר
ד"ר אורי לינדנר

מומחה לאורולוגיה אונקולוגית, סגן מנהל מחלקה ומנתח במרכז רפואי קפלן. וכן, אורולוג כירורג פרטי במדיקל סנטר הרצליה. ד"ר לינדנר הינו מן החלוצים והמובילים בישראל את שיטת ביופסיית ההיתוך לאיתור סרטן הערמונית.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.